نحوه ایجاد اکانت اف تی پی Ftp Account در سی پنل cPanel چگونه است؟

نحوه ایجاد اف تی پی اکانت Ftp Account

برای ایجاد اکانت ftp در سی پنل cPanel، ابتدا وارد سی پنل هاست خود شده و سپس از قسمت files بر روی FTP Accounts کلیک کنید.

نکته : همیشه بعد از خرید هاست هنگامی که وارد سی پنل cPanel هاست خود می شوید ، به صورت خودکار یک اکانت ftp پیشفرض برای مدیر اصلی هاست وجود دارد، که غیر قابل حذف و ویرایش می باشد و در شکل زیر مشخص شده است.

اما شما در اینجا می خواهید یک اکانت ftp جدید برای سایر کارمندانتان و یا یکی دیگر از مدیران سایت ایجاد کنید ، بنابراین به قسمت Add FTP Account بروید.

در فیلدlog in یوزرنیم مورد نظرتان را برای اکانت اف تی پی که قرار است بسازید در این قسمت وارد کنید. در فیلد Domain نام دامنه اصلی هاست خود را انتخاب کنید.

درفیلد های password و password again باید یک رمزعبور دلخواه وارد کنید، چون شما به دنبال رمزعبور مطمئنی هستید پس بر روی دکمه password generator کلیک کنید تا سی پنل cPanel برای شما یک رمزعبور مطمئن بسازد.

قسمت Directory یکی از مهم ترین قسمت های ایجاد اکانت ftp می باشد مسیردهی داخل فیلد دایرکتوری کاملا بستگی به این دارد که قرار است این یوزر از ftp به چه محتویاتی دسترسی داشته باشد و مدیریتشان کند.

قسمت Quota و به این معناست که این کاربر از ftp تا چقدر می تواند از ظرفیت هاست استفاده کند و می توانید حجم مورد نظرتان را به مگابایت وارد کنید، انتخاب گزینه unlimited باعث می شود ظرفیت نامحدود از هاست شما را در اختیار اکانت ftp قرار می دهد.

در پایان بر روی دکمه  create ftp account کلیک کنید.

و مانند تصویر زیر پیغام سبز رنگ account created رو مشاهده می کنید.

این پیغام به این معناست که اکانت اف تی پی Ftp Account شما به خوبی ایجاد شده و می توانید نام کاربری و رمزعبور این اکانت ftp را در اختیار شخصی بگذارید که قرار است از آن استفاده کند.

برای آشنایی با مفهوم اف تی پی اکانت میتوانید به لینک زیر مراجعه کنید:

اف تی پی اکانت Ftp Account چیست؟

برای آشنایی با امکانات کنترل پنل سی پنل cPanel لینک زیر مراجعه نمایید:

سی پنل cPanel چه امکاناتی دارد؟

برای آشنایی با امکانات قسمت Files در سی پنل می توانید به لینک زیر مراجعه کنید:

بخش Files در سی پنل cPanel دارای چه امکاناتی است؟