نحوه تنظیم آدرس ایمیل پیش فرض در هاست سی پنل cPanel

نحوه تنظیم آدرس ایمیل پیش فرض در هاست سی پنل  cPanel :

ابتدا وارد هاست سی پنل خود شوید به قسمت email رفته و از این قسمت بر روی آیکون Default Address کلیک کنید.

صفحه ای همانند شکل زیر برایتان باز می شود که می توانید تنظیمات آدرس ایمیل پیش فرض وب سایتتان را انجام دهید، شما می توانید از پایین قسمت Default Address Maintenance تنظیمات ایمیل پیش فرض وب سایت خود را با توجه به توضیحات فیلدها انجام دهید.

Send all unrouted email for the following domain از این قسمت باید نام دامنه ای که میخواهید آدرس ایمیل پیش فرض برایش تعیین کنید را انتخاب کنید ، که اگر شما داخل هاست وب سایتتان ادان دامین، ساب دامین و پارک دامین تنظیم کرده باشین این قسمت برای شما دارای لیست کشویی می باشد.

Discard the email while your server processes it by SMTP time with an error message اگر این گزینه را تیک دار کنید که البته به صورت پیشفرض هم انتخاب شده است، هنگامی که به یکی از آدرس های اشتباه دامنه ما ایمیل ارسال شود، سی پنل یک ایمیل مبنی بر اشتباه بودن آدرس ایمیل برای فرستنده ارسال میکند شما می توانید داخل فیلدFailure Message پیغام خطایی رو که سی پنل برای فرستنده ایمیل ارسال میکند را اختصاصی سازی کنید.

حالا بر روی گزینه advanced options کلیک می کنید تا مابقی تنظیمات حرفه ای تر هم به ما نمایش داده شوند :

Forward to your system account با انتخاب این گزینه، از این به بعد ایمیل هایی که به یک آدرس اشتباه از دامنه ما ارسال میشوند را سی پنل دریافت کرده و به آدرس ایمیل کاربر اصلی مدیر هاست ارسال می کند.

Pipe to a Program این یک امکان بسیار حرفه ای برای برنامه نویسان وب می باشد، در واقع اگر ما این قسمت را تیک دار کنیم، سی پنل از این به بعد ایمیل هایی که به یه آدرس اشتباه از دامنه ما ارسال میشوند را دریافت کرده و به اسکریپتی که در این فیلد مسیرش را وارد می کنید ارجاع میدهد.

Discard (Not Recommended) اگر این قسمت را انتخاب کنید که سی پنل هم استفاده از آن را پیشنهاد نکرده، هاست ایمیل هایی که به مقاصد اشتباهی از دامنه ما ارسال شدن را دریافت میکند و به صورت اتوماتیک حذفشان میکند و برای فرستنده ایمیل هم هیچ پیغامی ارسال نمی کند.

لازم به ذکر است که حتما گزینه Forward to Email Address رو انتخاب کرده باشید و دراین فیلد هم آدرس ایمیل تان را وارد کرده باشید، و در پایان برای نهایی سازی تنظیم ایمیل پیش فرض داخل سی پنل بر روی دکمه آبی رنگ change کلیک کنید.

مشاهده پیغام cPanel will forward all unrouted email for “wordsum.ir” to “soallmihanblog@gmail.com”. به این معناست که سی پنل از این به بعد ایمیل هایی را که به مسیر های اشتباهی از دامنه ما ارسال میشوند را دریافت کرده و برای این آدرس ارسال میکند.

برای آشنایی با آدرس ایمیل پیش فرض در سی پنل Cpanelچیست و چه کاربردی دارد به لینک زیر مراجعه کنید :

آدرس ایمیل پیش فرض در سی پنل Cpanelچیست و چه کاربردی دارد

برای آشنایی با روش اصلاح آدرس‌های سایت در مطالب جهت غیرفعالسازی SSL لینک زیر را مشاهده کنید :

روش اصلاح آدرس‌های سایت در مطالب جهت غیرفعالسازی SSL

برای آشنایی با نحوه تغییر آدرس های سایت از پیشخوان وردپرس جهت غیر فعال سازی SSL به لینک زیر مزاجعه کنید :

نحوه تغییر آدرس های سایت از پیشخوان وردپرس جهت غیر فعال سازی SSL